قالیشویی شربت اوغلی تهران بهترین قالیشویی تهرانقالیشویی زمرد با سابفه ترینقالیشویی تهران

پیشنهادات مدیر

کارخانه قالیشویی زیبا ویژه تمامی مناطق تهران، شهران و سرویس دهی در سریع ترین زمان ممکن بنر تبلیغاتی قالیشویی الوند ارائه دهنده کلیه خدمات قالیشویی در سراسر تهران قالیشویی نایین اصل - ارائه دهنده کلیه خدمات قالیشویی بنر تبلیغاتی قالیشویی امیران تهران 
 ماشین سازی عزیز ساخت انواع ماشین آلات قالیشویی

چگونه مبلمان های میکروفایبر را در خانه پاک کنیم؟

چگونه مبلمان های میکروفایبر را در خانه پاک کنیم؟

آموزش مرحله به مرحله پاکسازی مبل میکروفیبر

مقدمه

میکروفایبر یک ماده مقاوم در برابر لکه با یک بافت نرم و آرام است. بنابراین، مبلمان میکروفیبر زیبایی و راحتی خاصی دارند. در عین حال تمیزکردن آنها نیز نسبت به مبلمان های دیگر ساده تر است.. آنها به دلیل داشتن الیاف میکروسکوپی، به راحتی تمیز می شوند.
با این حال، اگر شما مبلمان میکروفایبر خود را به طور منظم پاک نکنید، آنها کثیف و ناراحت کننده جلوه می کنند. بیشترین مبلمان های میکروفایبری، ترکیبی از میکرو فیبر خالص و مواد پلی استر است.
مبلمان میکروفایبر نمی توانند با آب به تنهایی تمیز شوند، زیرا احتمال دارد پس از تمیز کردن با آب خالی لکه هایی را در مبل شما جای بگذارد. با این وجود، اگر مبلمان میکروفایبر شما دارای تگ یا برچسبی تحت عنوان W باشد شما می توانید به راحتی آنها را با آب تمیز کنید. W نشان دهده Water یا همون آب هست که به شما اعلام میکند که شما می توانید این مبلمان را با آب خالی تمیز کنید.

چگونه مبل میکروفیبر خود را تمیز کنیم؟

1. بالشتک ها را از روی مبل خود بردارید.

کوسن های را ابتدا جدا کنید

2. با استفاده از جارو برقی از گرد و خاک و کثیفی های سطحی روی مبل خود را تمیز کنید.

اقدام به جاروبرقی کشیدن کنید

3. مبل خود را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز کنید تا کثیفی های سطحی را پاک کند. بهتر است برای تمیز کردن سطحی مبل خود از یک دستمال سفید رنگ استفاده کنید. احتمال دارد که دستمال های رنگی به دلیل رنگهای که در آنها استفاده شده رنگ خود را در مبل شما جای بگذارند.

ابتدا با دستمال مرطوب تمیز کنید

4. لکه های سخت را با اسپری کردن الکل (الکل ایزوپروپل یا همان الکل سفید) پاک کنید به طوری که الکل را روی ناحیه کثیف شده اسپری کنید و آن را با استفاده از یک پارچه جاذب، پنبه ای، اسفنج  و یا فرچه های مخصوص تمیز کردن مبلمان به آرامی مالش دهید و پاک کنید.

پاک کردن لکه های سخت

بر خلاف آب و یا هر راه حل مبتنی بر آب، الکل به سرعت تبخیر می شود و از این رو، کمتر احتمال دارد که روی پارچه مبل شما لکه ای جا بگذارد. اگر برچسب بر روی مبل یا نیمکت شما S-W باشد، می توانید از روش های تمیز کننده بر پایه آب مانند صابون ملایم، تمیزکننده فرش، شامپو اثاثه یا لوازم جانبی استفاده کنید.


5. منتظر باشید تا پارچه روی مبل خشک شود. شما می توانید برای سرعت بخشید به خشک شدن پارچه از سشوار نیز استفاده کنید.

منتظر خشکش شدن پارچه ی روی مبل شوید

6. در نهایت، سطح پارچه مبل را به وسیله یک برس نرم و تمیز در حرکت دایره ای تمیز کنید این روش کمک می کند تا میکرو میکرو فیبر خم شوند و الیافت سفت شده نرم شود.

چگونه لکه ها و سایر مشکلات را حل کنیم؟

- به غیر از مالش الکل و الکل روشن، آب مقطر و دستمال مرطوب بچه برای پاک کردن لکه ها، حتی لکه های رنگی و لکه های آب (لکه های حلقه ای که از آب تشکیل می شوند) مفید است. شما همچنین می توانید از خشکشویی مبلمان نیز استفاده کنید.

- برای از بین بردن لاک ناخن و یا سایر لکه های سخت، در نظر بگیرید که شما می توانید با استفاده از یک اسپری مو لکه ی ناخن را تمیز کنید یا به سادگی میتوانید از پاک کننده های لاک ناخن استفاده کنید. "برای از بین بردن لکه های لاک ناخن دقت زیادی داشته باشید قبل از هر عملی مواد تمیز کننده مورد نظر خود را (اسپری مو یا پاک کننده لاک ناخن) در قسمتی از مبل که دید ندارد تست کنید"

- برای حذف موهای حیوان خانگی از نیمکت، از یک غلتک چسبنده استفاده کنید. علاوه بر این، شما می توانید موهای حیوان خانگی را با دستکشهای لاستیکی بردارید.

- هنگام برخورد با لکه های استفراغ، از مخلوط سرکه سفید و آب استفاده کنید، هر دو در اندازه مساوی مخلوط می شوند. محلول ایجاد شده را روی قسمت لکه شده اسپری کنید و با یک پارچه نرم و یا اسفنج شروع به پاک کردن کنید. در مورد بوی بد استفراغ شما می توانید جوش شیرین را به محل آسیب دیده بپاشید و آن را به مدت 12 ساعت (یک شب تا صبح) رها کنید و صبح روز بعد آن را با جارو برقی بکشید. این طرفند برای پاک کردن ادرار و بو های بد در مبل و موکت های شما قابل استفاده است.

- در صورتی که آدامس بر روی پارچه مبل، فرش و یا موکت شما چسبیده باشد، یک مکعب یخ بر روی آن بمالید. یخ کمک می کند آدامس نرم شده و چسبیده را خشک کند، به طوری که می توان آن را راحت با استفاده از دست حذف کرد.

- استفاده از بخار شوی مناسب با اتصال پارچه (تنظیم حالت حساس) نیز برای تمیز کردن مبل میکروفیبر، کوسن، راحتی و غیره مناسب است.

نکات اضافی

قبل از تمیز کردن کل مبل یا نیمکت میکروفایبر خود، اطمینان حاصل کنید که محلول تمیزی خود را در قسمت کوچکی از مبل تست کنید. تمیز کردن مبلمان میکروفایبر با صابون و مواد شوینده معمولا باعث از بین رفتن جنس و الیاف روی مبلمان شما می شود.

توصیه می شود قبل از انتخاب پارچه برای تمیز کردن مبل پارچه را با استفاده از مواد شوینده اول تمیز کنید تا لکه های ریز موجود در پارچه پاک شوند تا هنگام استفاده و پاک کردن مبل لکه های موجود در پارچه روی مبل نیوفتد.

اگر چه مبلمان میکروفایبر مقاوم در برابر لکه است، اما به طور کامل از لکه ها ایمن نیست. بنابراین، لکه های نوشیدنی و یا آب را بلافاصله پس از اتفاق افتادن با استفاده از حوله و یا پارچه ای تمیز پاک کنید. به طوری که نوشیدنی به لایه های زیر میکروفیبر نفوذ نکند.

شما باید مبلمان خود را در ماه یک بار تمیز کنید. جارو برقی کشیدن برای از بین بردن گرد و خاک را یکبار و یا دوبار در هفته انجام دهید. مخصوصا اگر در منزل خود از حیوانات خانگی نگهداری میکنید.

ترجمه و ویرایش: سعید رضاپور

منبع: سایت www.topcleaningsecrets.com

آموزش پاک کردن لکه از مبلمان چرم

آموزش پاک کردن لکه از مبلمان چرم

پاک کردن انواع لکه از مبل های چرم

1. پاک کردن لکه کپک زدگی از روی مبل چرم

برای از بین بردن قسمت های کپک زده غذایی و یا کپک زده های قارچی، منطقه ی آسیب دیده را با ترکیبی از مقادیر مساوی از آب و الکل تمیز کنید.

2.پاک کردن لکه جوهر و ماژیک از روی مبل چرمی

لکه های ماژیک ها و یا مارکر های دائمی را می توان با استفاده از اسپری کردن اسپری مو حذف کرد. اگر فرزند كوچك شما با خودکار روي مبل چرمی شما چیزی کشیده و یا نوشته باشد، آن را با روغن اوکاليپتوس تميز كنيد. همچنین برای تمیز کردن لکه های رنگی از الکل استفاده می شود. شما فقط باید یک ابر پنبه ای را در الکل بشویید و آن را روی لکه مالش دهید.

3. پاک کردن لاک ناخن از مبل چرمی

برای پاک کردن لاک های ناخن از استون، دستمال مرطوب بچه و حتی خمیر داندان ( خمیر داندان سفید، ژل نه) همچنین میتواند به شما در از بین بردن لکه ها از مبل چرمی کمک کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از اقدام به پاک کردن مواد پاک کننده ی خود را در قسمتی از مبل که در دید نیست تست کنید  مطمئن شوید که مبل شمارا خراب نکند. اگر به دنبال یه راه حل امن تر هستید می توانید از دستمال و یا فوم های مخصوص پاک کردن مبلمان استفاده کنید.
اگرچه دستمال ها و یا فوم های مخصوص پاک کردن چرم از خود ردی روی مبلمان شما می گذارند. انتخاب راه تمیز کردن با شما است.

4. پاک کردن لکه های تیره رنگ از مبل چرمی روشن

پاک کردن لکه های تیره در مبلمان چرمی راحتی با چرم رنگ روشن، لکه ها را به یک مقدار از آب لیمو و کرم تارتار مالش دهید. حدود 10 دقیقه از مبل استفاده نکنید و بگذارید هوا بخورد. سپس مقدار کمی از این خمیر را دوباره در قسمت لکه شده استفاده کنید و در نهایت آن یا با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

5. پاک کردن گریس و یا لکه های نفتی

برای از بین بردن لکه های گریس، برخی از نوشابه های گازدار را در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید و بعد از چند ساعت آن را بشویید. نوشابه نفت را جذب می کند و مبل را تمیز می کند.

ترجمه و ویرایش: سعید رضاپور

منبع: سایت www.topcleaningsecrets.com

نحوه تمیز کردن مبل چرم در خانه

نحوه تمیز کردن مبل چرم در خانه

مقدمه مقاله

مقدمه:

مبلهای چرمی زیبایی های خاصی به دکور خانه شما اضافه می کند. با این حال تمیز کردن و نگهداری این مبلهای لوکس و گران قیمت کار ساده ای نیست. زیرا شما نمیتوانید لکه ها و کثیفی های آنها را فقط با یک دستمال مرطوب پاک کنید.
علاوه بر این اغلب پاک کننده های صنعتی و سخت (همانند فرچه های پاک کننده فرش استفاده شده توسط شرکتهای مبل شویی) می تواند به راحتی مبل گران قیمت شما را خراب کند. حتی از برخی پاک کننده ها مانند سفید کننده ها و آمونیاک نیز باید اجتناب شود. اگرچه چرم یک پوشش با دوام است. اما طبیعت چرم به طوری می باشد که دارای منافذ زیادی است.
بنابراین، شما می توانید یک پاک کننده ملایم اما موثر را در خانه استفاده کنید. یا از پاک کننده های چرم توصیه شده توسط سازنده مبل و یا چرم دوزی های معتبر استفاده کنید. معمولا توصیه می شود که هر سه ماه یکبار، یا حداقل دو بار در سال، مبلمان چرمی خود را تمیز کنید.

چگونه مبلهای چرمی خود را تمیز کنیم؟

1. جارو برقی کشیدن مبل چرم خود با استفاده از یکی از فرچه های نرم موجود در جارو برقی. اطمینان حاصل کنید که همه خاک های موجود در شکافها و قسمتهای فرو رفته مبلمان خود را جارو بکشید و گرد و خاک را پاک کنید. در غیر این صورت گرد و غبار با رطوبت ادقام شده و باعث کدر شدن رنگ چرم و افت کیفیت چرم روی مبل شود.

جارو برقی کشیدن با دقت

ذرات گرد و غبار در طبیعت ساینده هستند. از این رو، هنگامی که در تماس با رطوبت قرار می گیرند، می توانند مبل چرمی را آسیب برسانند.

2.  برای ایجاد یک محلول خانگی برای تمیز کردن شما می توانید از مخلوط کردن به اندازه مساوی آب و سرکه سفید استفاده کنید. همچنین شما می توانید چند قطره پاک کننده های تجاری چرم (مواد شستشوی چرمی موجود در فروشگاه های چرمی) را در آب مخلوط کنید.


استفاده از آب و سرکه سفید


3.  در این محلول یک پارچه نرم (ترجیحا یک پارچه میکروفیبر) را بشویید. به طوری که پارچه خیس باشد، کاملا مرطوب نباشد.

استفاده از پارچه ی میکروفیبر
4. پارچه خیس شده در مواد را برای پاک کردن یک مبل (مثلا مبل تک نفره) استفاده کنید و سعی کنید کل مبل را با همان پارچه تمیز کنید. بهتر است که شستشو را از بالا تا به پایین انجام دهید.

خشک کردن توسط حوله سفید

5. پس از اتمام نظافت مبل آن را با استفاده از یک حوله خشک کنید ( ترجیهاً حوله سفید باشد که احتمال واکنش با مواد شوینده ندهد و رنگ آن به مبل شما نیایید) به هیچ عنوان از خشک کن های دیگری مثل سشوار و .. استفاده نکنید. چون احتمال دارد پوست روی مبل را از بین ببرد.

تهویه و از بین بردن بوی احتمالی

6. برای تهویه و یا از بین بردن بو های احتمالی، یک قسمت از سرکه سفید و دو قسمت روغن بزرک یا روغن کتان را مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه نرم این مخلوط را روی مبل در حرکات وسیع و دایره ای بکشید. و به مدت 12 ساعت از مبلمان خود استفاده نکنید.(یک شب تا صبح)

از بین بردن بوی مبل چرم

7. روز بعد، مبل راحتی را با یک پاک کننده تمیز کنید. تا درخشش خود را بدست بیاورد.

پاک کردن مبل پس از 12 ساعتنکته: به استثنای راه حل سرکه، میتوانید مبل چرمی خود را با صابون مرطوب کننده (مانند صابون های داو Dove ) و آب تمیز کنید. قبل از استفاده از آن در کل مبل، محلول پاک کننده را روی یک نقطه غیر قابل تشخیص آزمایش کنید. و احتمال آسیب رساندن مواد به مبل را همیشه در نظر داشته باشید.

ترجمه و ویرایش: سعید رضاپور

منبع: سایت www.topcleaningsecrets.com

اشتباهات رایج در تمیز کردن فرش تجاری(هتل، رستوران، سینما و ...)

اشتباهات رایج در تمیز کردن فرش تجاری(هتل، رستوران، سینما و ...)

شستشوی فرش ادارات، هتل ها و مساجد

فرش ها باعث می شوند اداره ها و محل های کار ما حرفه ای تر به نظر برسند. اما اشتباهات فاحشی وجود دارند که می توانند باعث کهنه به نظر رسیدن بیش از حد فرشها بشوند. یکی از این اشتباهات کم جارو برقی کشیدن است. این اشتباه برای سلامتی فرش مضر است، زیرا تقریبا 90% از کثیفی های فرش خشک است. جارو برقی کشیدن به آسانی کثیفی های خشک را از بین می برد. اگر جارو برقی نکشید طبیعتاً تمیز کردن فرش با مشکل روبرو خواهد شد.

" به یاد داشته باشید که استفاده از آب اضافی گرد و خاک خشک را مرطوب می کند که پاک کردن آن به مراتب مشکل تر است."

به گفته ی ویکتور ناگنت مالک قالیشویی ای-جی-اس (AJS) واقع شده در شهر اوریم در ایالات یوتا آمریکا به علاوه فرش خیس کثیفی بیشتری را جذب می کند. اگر افرادی که کار نظافت در ساختمان را مدیریت میکنند این مرحله را از قلم بیندازند، انتظار نداشته باشید که آن (فرش) به خوبی و به درستی به عنوان فرش نگهداری شود.

فیبر های ترکیبی به کار رفته در فرش های تجاری با جارو برقی کشیدن نا درست می تواند سائیده شوند و این باعث می شود فرش فرسوده و خاکستری(کثیف) به نظر برسد.

به هر جهت رفع کردن گرد و خاک خشک، تنها مشکل نیست. در طی تمیز کردن های عمقی و زیاد فرش اشتباهات زیاد دیگری نیز ممکن است رخ دهد. مثل: استفاده ی بیش از حد آب و مواد شیمیایی با یکدیگر و همچنین آبکشی ناکافی فرش.

اگر مواد پاک کننده باقی بماند به آسانی کثیفی ها را جذب خواهند کرد. این اتفاق معمولا یک اشتباه پر هزینه است. اگر شما شرایط سلب گارانتی از کارخانه فرش را بخواهید هرگونه نظالف غیر اصولی باعث از بین رفتن گارانتی فرش شما می شود.

اشتباه دیگر اعمال بیش از حد فشار در طی استخراج عمیق نظافت با آب است. مواد چسبنده ی به کار رفته در شالوده فرش هنگامی که فشار زیادی به آن اعمال شود ممکن است فشرده شود.

اگر فرش خیلی مرطوب رها شوند، ممکن است منجر به رشد قارچ انگلی و کپک به همراه بوی نامطبوع شود. همچنین میتواند منجر به حادثهشود، به این دلیل که سطح فرش لغزنده می شود.

قبل از اینکه ادامه بدهیم به یاد داشته باشید که اشتباهات مطرح شده با توجه به روش های مورد استفاده متنوع است. چه روش نگهداری دوره ای، چه نظافت سطحی و یا نظافت عمیق فرش. نظافت با مرطوبیت کم و یا کپسوله کردن هم ضرر های خاص خودش را دارد. به عنوان مثال مواد شیمیایی استفاده شده می تواند به مرور زمان افزایش پیدا کرده و از زیبایی ظاهری فرش بکاهد. در این فراید مواد شیمایی به فرش اسیدی می شوند و هنگامی که این مواد متبلور می شوند یا "کپسوله" می شوند کثیفی بیرون کشیده می شود. این روش در مقایسه با دیگر روشها مانند: نظافت فرش و استخراج آلودگی با آب داغ از آب کمتری استفاده می کنند. به درستی می توان متوجه شد که جارو برقی کشیدن عمقی قبل از انجام کپسوله کردن امری ضروری است.

معمولا مواد شیمایی فقط لکه های روشن را پوشش می دهد و نمی تواند لکه های خشک و یا خاک را به صورت کامل از بین ببرد. آنها مواد چسبنده ای را که کثیفی را به فرش چسبانده را از بین می برند. کپسوله کردن نباید برای همه ی انواع لکه ها استفاده شود. مانند آنهایی که در کارخانه ها، رستورانها، سینماها و غیره ... ایجاد می شوند. زیرا خاک موجود در طبیعت چرب تر است.

منبع: www.ablejan.com

ترجمه و ویرایش: سعید رضاپور

8 راه حل ساده برای تمیز و خوشبو نگهداشتن فرش

8 راه حل ساده برای تمیز و خوشبو نگهداشتن فرش

مقدمه

تمیز کردن فرشهایتان یک تفاوت بزرگ در زیبایی منزل شما ایجاد می کند. وقتی فرش شما تمیز باشد، نمای خوبی دارد، بوی خوبی می دهد، و کل منزل شما نمای زیبایی به خودش می گیرد. نگهداری تمیز و براق فرشها برای هر منزلی پیشنهاد می شود.
رابرت مولر از مجتمع قالیشویی Cape Town پیشنهاد می دهد که شما می توانید با این 8 راه ساده  فرشهای خود را تمیز و خوشبو نگهدارید:

1. با کفش روی فرش ها نروید.

به خانواده خود مخصوصاً فرزندان خود آموزش دهید تکرار کنید که کفشها را در داخل خانه در نیاورند و همچنین میهمانهای خود را هم تشویق کنید که کفشهای خود را بیرون از منزل در بیاورند.
با کفش رفتن روی فرش علاوه بر افزایش کثیفی روی فرش باعث نشست گرد و خاک در بافت فرش دوست داشتنی شما می شود. علاوه بر آن کفش ها فشار زیادی به روی فرش می آورد حتی بالاتر از دمپایی( و قطعاً بالاتر از پاها و یا جوراب) باعث خوابیدن نخ های استفاده شده در فرش شما می شوند و خواب آنها را بهم میزنند.

تمیز کردن فرش

2. از رو فرشی استفاده کنید.

اضافه کردن یک رو فرشی جذاب در ناحیه ای از منزل که رفت و آمد زیادی دارد و یا کودکان بیشتر در آن قسمت بازی میکنند می تواند از کثیف شدن فرش جلوگیری کند. البته فرش هم نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. اما تمیز کردن لایه های رویی فرش به مراتب خیلی ساده تر از تمیز کردن عمق فرش شما می باشد. همچنین شما می توانید از محافظ های زیر صندلی و مبلمان استفاده کنید که تکیه آنها روی فرش باعث خرابی آنها نشود.

3. قبل از جارو برقی کشیدن از جوش شیرین استفاده کنید.

اگر شما میخواهید فرشتان علاوه بر تمیز شدن بوی خوبی نیز بدهد می توانید قبل از جارو برقی کشیدن روی آن جوش شیرین بپاشید. پاشیدن جوش شیرین یک روش ساده برای خوش بو شدن فرش شما برای مدت طولانی است.
مقداری جوش شیرین روی فرش خود بپاشید و به مدت چند دقیقه ای روی آن قدم نزنید و یا چیزی روی فرش نگذارید و سپس تمام قسمت فرش را با دقت جارو بکشید.

خوشبو کردن فرش

4. جاروبرقی کشیدن به صورت مرتب و خوب.

جارو برقی منظم یک راه ساده برای حفظ تمیز کردن فرش ها است. در صورت تمایل با کشیدن 3 بار جارو برقی در طول هفته تمیز شدن و براق شدن فرش را مشاهده خواهید کرد. جارو برقی کشیدن منظم باعث جذب گرد و خاک های جمع شده در عمق فرش می شود و علاوه بر تمیزی فرش گرد و خاک را نیز از عمق فرش بیرون میکشد و این مورد برای حفظ سلامت فرش شما نیز تاثیر بسزایی دارد.
ترفند ساده ی جارو کشیدن فرش؛ به آرامی جارو کشیدن و با حد اکثر توان جاروبرقی شما می باشد. سعی کنید فقط در جهت خواب فرش جارو برقی نکشید و جارو برقی کشیدن را یک بار از بالا به پایین و بلعکس و یکبار هم از چپ به راست و بلعکس انجام دهید. این روش جارو کشیدن باعث می شود تمام گرد و غبار داخل فرش جذب جارو برقی شود.

5. فیلتر و کیسه جارو برقی خود را به طور منظم تعویض و تمیز کنید!

اینکه جارو برقی شما از مدلهای قدیمی و یا جدید است و توانایی تعویض و یا شستشوی کیسه ی آنرا دارید حتما به صورت مرتب آنرا تعویض کنید و اگر قابلیت شستشو دارد آنرا مرتب بشورید. این اقدام به تمیز تر شده و جذب گرد و غبار کمک بسزایی میکند.
و همچنین فیلتر های هوای جارو برقی ها به مرور زمان گرد و خاک را جذب خود میکنند و امکان هوا رسانی و مکش جارو برقی افت می کند. تعویض این فیلتر های هوا علاوه بر اینکه به عمر جارو برقی شما می افزاید همچنین در تمیز کردن و کشیدن تمام گرد و غبار نیز تاثیر بسزایی دارد.
یک ترفند برای پاک کردن موثر وجود دارد، جارو کشیدن را به آرامی انجام دهید. قسمتهایی از فرش که ترافیک بالایی در آنجا ها هست را به آرامی هرچه تمام تر جارو بکشید و قسمتهایی که ترافیک رفت آمد کمی دارد را عادی جا بکشید و فقط روی آن را جارو کنید. قدم زدن روی فرش باعث می شود کثیفی و گرد و خاک به داخل فرش نفوذ کند.

تمیز کردن جاروبرقی

6. شستشوی کامل سال 2 بار

هیچ چیزی برای نظافت کامل فرش جای شستشوی کامل را نمیگیرید. روش های یاد شده در این مقاله برای تمیز نگهداشتن در بین فاصله هایی هست که شما فرشهای خود ره برای شستشوی کامل به یک قالیشویی می سپارید. هر 6 ماه یک تاریخی را در تقویم خود ذخیره کنید و هنگام سر رسید تاریخ مورد نظر فرشهایتان را به قالیشویی مطمئنی بسپارید. اگر فرشتان برایتان ارزش دارد به مبلغ شستشوی فرش فکر نکنید.

7. لوازم ضروری پاک کردن فرش را همیشه در دسترس نگهدارید

در زیر چند راه حل ساده و مطئن برای پاک کردن لکه ها از روی فرش را به شما آموزش می دهیم...

  • لکه بر های صنعتی برای پاک کردن انواع فرش.
  • آب گاز دار ( آبی است که در آن کربن دی اکسید تحت فشار حل شده باشد) برای نوشیدنی هایی مثل شراب و آب جو مناسب است.
  • کرم اصلاح صورت (خمیر ریش) یک راه ساده برای پاک کردن اکثر لکه ها می باشد.
  • مکعب های یخ را برای برداشتن لکه ی آدامس از روی فرش امتحان کنید، که کمک می کند آدامس خشک شود و راحت از فرش جدا شود.
  • هیدروژن پراکسید (آب‌اکسیژنه "H2O2" یک اکسنده متداول است که به عنوان سفیدکننده استفاده می‌شود)  برای لکه های خون موثر است.
  • چند قطره از مواد شوینده ظرفشویی را برای حذف اکثر لکه ها در آب حل کنید و اقدام به تمیز کردن کنید.

نگهداشتن چندتا از مواردی که در بالا اشاره شد در منزل این امکان را به شما می دهد که پس وقوع لکه روی فرش قبل از نشست روی فرش با آنها مقابله کنید. شما ممکن است بیشتر موارد ذکر شده در بالا را در منزل خود داشته باشید.

لکه برداری فرش

8. لکه های را پس از وقوع بلافاصله پاک کنید.

لکه ها هرچقدر از زمان وقوع آنها بگذرد شما این اجازه را به لکه می دهید که در بافت فرش شما نفوذ کند و حذف آن سخت تر شود برای شما. سعی کنید با (راه حل های پیشگیری از وقوع لکه در این مقاله) از اتفاق افتادن آنها جلوگیری کنید.
هنگامی که اقدام به پاک کردن لکه میکنید پارچه ی آغشته به مواد شوینده را روی لکه نکشید. با کشیدن پارچه به صورت چپ و راست و بالا پایین شما با این کار باعث نشست لکه در فرش می شود.
اگر با لکه های جامد مثل خمیر، گچ، مواد غذایی و ... مواجه هستید به آرامی با یک چاقو و یا چنگال قسمت لکه شده را بخراشید.
مراحل یاد شده را قدم به قدم برای تمیزی و حذف لکه از فرش انجام دهید و لکه ها را همان لحظه ی اتفاق افتادن حذف کنید.

منبع: www.property24.com

ترجمه و ویرایش: سعید رضاپور

ویدئوها

ماشین سازی

ارائه آخرین اخبار، مقالات و آگهی ها در حوزه ماشین سازی