شهرهای پر بازدید

پاک کردن اسلایم از روی مبل

آموزش پاک کردن لکه اسلایم از روی مبلمان

امروزه اسلایم ها به عنوان یکی از مهمترین ابزار های بازی کودکان و بزرگسال تبدیل شده است. گذراندن وقت کودکان و حتی بزرگسالان با اسلایم به یک موضوع عادی تبدیل شده و روز به روز استفاده از این خمیر های بازی نیز افزایش پیدا میکند. اما استفاده از این خمیر بازی (اسلایم ها) نیاز به یک محیط بازی خاصی می باشد تا از کثیف شدن مبلمان، فرش و یا البسه فرزندانمان جلوگیری کنیم.

مهمترین نکنه برای جلوگیری از کثیف شدن مبل شما تهیه یک محیط مناسب در منزل برای بازی کودکانتان با اسلایم ها و یا همان خمیر های بازی می باشد. اگر به هر صورتی فرش و یا مبلمان شما با استفاده از خمیر های بازی کثیف شده اند و یا اسلایم ها به فرش و یا مبل شما چسبیده اند؛ مراحل زیر را که توسط مدیریت سایت تبلیغات قالیشویی تهیه و ویرایش شده را با دقت انجام دهید. توجه داشته باشید که در این مرحله اموزش حذف لکه از روی مبل را به شما توضیح می دهیم. شما می توانید برای "آموزش پاک کردن اسلایم از روی فرش" به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.

پاک کردن لکه اسلایم از مبل

آموزش پاک کردن لکه اسلایم از روی مبلمان

 1.اسلایم اضافی را از روی مبل پاک کنید. از انگشتان خود یا پشت چاقوی کره خوری برای بیرون آوردن اسلایم از قسمتی از مبل استفاده کنید. پشت چاقو را بر روی مبل فشار دهید و در یک جهت حرکت دهید تا اسلایم را پاک کنید. اسلام هایی که بیرون آوردید را دور بریزید.

- اگر اسلایم شدیدا چسبیده است شما می توانید آن را با یک قطعه یخ یا بسته یخ خنک کنید و سپس برای بیرون کشیدن ذرات اسلایم تلاش کنید.

- از قسمت دنده دار چاقو یا حتی یک چاقوی تیز با لبه ی صاف روی مبل خود استفاده نکنید در صورت استفاده از این نوع چاقوها آسیب جدی به مبل خود خواهید زد.

2.کمی آب مقطر را روی یک پارچه تمیز بریزید. آب مقطر کمتر احتمال دارد که رنگ مبل را تغییر دهد زیرا که فاقد مواد معدنی موجود در آب شیرین است. مقدار کافی از آب مقطر را روی یک پارچه بریزید تا خیس شود و سپس آب اضافی را با فشردن پارچه بگیرید.

- اگر آب به تنهایی قادر به پاک کردن لکه نیست، می توانید محلول آب و سرکه (به نسبت 50/50) را برای پاک کردن امتحان کنید. با اینحال اطمینان حاصل کنید که آن را روی یک ناحیه غیر قابل مشاهده از مبل تست کنید زیرا که سرکه ممکن است رنگ انواع خاصی از پارچه را تغییر دهد.

3.هر لکه ی قابل مشاهده ای را با پارچه مرطوب از بین ببرید. پارچه مرطوب را روی ناحیه لکه دار قرار دهید و با دست روی آن فشار بیاورید. بعد از یکبار فشار دادن آن را بردارید. سپس آن را به طرف دیگر برگردانید یا یک قسمت تمیز از پارچه را روی همان طرف پیدا کنید و قسمت تمیز پارچه را روی آن دوباره فشار دهید.

- به اینکار تا زمانی که لکه را کاملا پاک کنید ادامه دهید.

ترجمه و ویرایش سعید رضاپور

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آموزش

راهنمای تاسیس قالیشویی

آموزش حذف لکه اسلایم از فرش