شهرهای پر بازدید

پاک کردن اسلایم از روی لباس

پاک کردن اسلایم از روی لباس

اسلایم یک نوع خمیر بازی کودکان هست که حالت ژلاتینی دارد، اسلایم ها به دلیل اینکه به حالت های مختلفی در می آیند طرفداران زیادی در بین کودکان و حتی بزرگ سالان نیز دارند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که اسلایم (خمیربازی) به البسه شما و یا پارچه ای در منزل شما چسبیده باشد. پاک کردن این اسلایم از روی البسه نیازمند موارد و مراحل خاصی است که دنبال کردن این مراحل باعث می شود که لکه ی اسلایم به راحتی از روی البسه شما بدون ایجاد مشکلی در البسه شما حذف شود. با ما در مشاهده این آموزش که توسط سایت تبلیغات قالیشویی گردآوری شده است همراه باشید.

پاک کردن اسلایم از روی لباس

1. اسلایم های چسبیده به لباس را بتراشید. می توانید از انگشتانتان برای پاک کردن ذرات چسبیده اسلایم استفاده کنید یا بوسیله پشت چاقوی کره خوری با دقت آن را بتراشید. فقط مطمئن شوید تا آنجا که امکان دارد اسلایم های باقی مانده روی لباس را قبل از اینکه شروع به شستن آن کنید، از بین ببرید.
- اگر اسلایم به شدت چسبیده، یک مکعب یخ را برای دقایقی روی آن قرار دهید و سپس سعی کنید اسلایم را از بین ببرید. سرد کردن اسلایم باید پاک کردن آن را آسان تر کند.

2. محصول پاک کننده قبل از شستشو را روی لکه بریزید یا اسپری کنید. محصول پاک کننده لکه را مستقیما روی لکه اسپری کنید یا مقدار کمی از ماده شوینده را روی لکه بریزید. در هر دو صورت، این کار کمک می کند که لکه ها از بین برود.
- اطمینان پیدا کنید که پاک کننده لکه یا ماده شوینده کاملا لکه را پوشش دهد.

3. لباس ها را در یک سطل بزرگ قرار دهید و آن را با آب گرم پر کنید. لباس های از پیش آماده شده (مراحل قبلی روی آنها اعمال شده)خود را در یک سطل به سایز 2 تا 3 گال آمریکای (7.6 تا 11.4 لیتر) خالی و تمیز قرار دهید. سپس سطل را زیر شیر آب قرار دهید مانند وان حمام یا سینک . آب را تا زمانی که سطل تقریبا تا بالا پر می شود باز بگذارید.
- گر سطل ندارید می توانید لباس ها را در یک وان متصل یا سینک تمیز قرار دهید.

4. لباس ها را به مدت 30 دقیقه بخیسانید. لباس هار ا در سطل رها کنید تا به مدت 30 دقیقه خیس بخورند. احتیاجی به هم زدن و تکان دادن آنها یا هر کار دیگری در طی این زمان ندارید.
- اطمینان حاصل کنید که سطل را جایی دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

5. لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. بعد از اینکه 30 دقیقه گذشت، آنها را از سطل آب بیرون بیاورید، فشار دهید و آب اضافی را درون سطل بریزید. سپس، لباس ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید و مطابق همیشه آنها را بشویید.
- اطمینان پیدا کنید که از دستورات مخصوص هر مورد پیروی کنید. برای مثال، اگر لباس احتیاج به چرخش کند دارد، پس این گزینه را روی دستگاه لباسشویی خود انتخاب کنید.

6. لباس ها را خشک کنید. بعد از اینکه لباس ها تمیز شدند آنها را از ماشین لباسشویی بیرون آورید و آویزان کنید تا خشک شوند. آنها را در خشک کن قرار ندهید جز در صورتی که احتیاج باشد آنها را دوباره بشویید. دستگاه خشک کنی لباس ها ممکن است لکه ها را پررنگ تر کند.
- لباس ها را جایی آویزان کنید که خوب هوا بخورند. همچنین ممکن است بخواهید برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک شدن لباس ها یک پنکه روشن کنید و آن را مستقیم به طرف لباس ها قرار دهید.
7. این فرآیند را هر مقدار که لازم است تکرار کنید. اگر لکه ها هنوز قابل مشاهده هستند، فرآیند را تکرار کنید. این فرآیند را ادامه دهید تا زمانی که لکه ها کاملا از بین بروند.
- این فرآیند امکان دارد با توجه به مقاومت لکه چند مرتبه انجام گردد.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آموزش

راهنمای تاسیس قالیشویی

آموزش حذف لکه اسلایم از فرش