پیشنهادات مدیر

کارخانه قالیشویی زیبا ویژه تمامی مناطق تهران، شهران و سرویس دهی در سریع ترین زمان ممکن بنر تبلیغاتی قالیشویی الوند ارائه دهنده کلیه خدمات قالیشویی در سراسر تهران کارخانه قالیشویی فارسی تهران    قالیشویی و مبل شویی پاشا تهران 

کارخانه قالیشویی توکل تهران   

راهنمای تاسیس شرکت قالیشویی | قسمت سوم

راهنمای تاسیس قالیشویی قسمت سوم

بررسی و برآورد هزینه ها | قبل از لیست کردن هزینه های راه اندازی ابتدا شما نیاز دارید که لیستی از ماشین آلات، نیروی انسانی، موادشوینده و ... تهیه کنید. بررسی هزینه های مورد نیاز در این مقاله به صورت شروع به کار با امکانات کلی و ابتدایی می باشد که با داشتن این امکانات می شود برای استارت، یک مجموعه قالیشویی را اداره کرد. به دلیل نوسانات قیمت درکشور قیمت ماشین آلات، ابزار ها و نیاز ها در این مقاله به شما اعلام نخواهد شد. اما در این مقاله اطلاعات تماس برخی از تولید کنندگان ماشین آلات و ابزارهای مورد نیاز به شما اعلام خواهد شد تا در صورت نیاز تماس گرفته و قیمتهای بروز را جویا شوید.

هزینه های تاسیس شرکت قالیشویی

ماشین آلات شستشو

ماشین آلات مورد نیاز قالیشویی  به چند دسته تقسیم میشوند. ما در این مقاله آنها را معرفی میکنیم و در انتها پیشنهاد خرید ماشین آلات مورد نیزا شما برای استارت کار را به شما می دهیم.

 • دستگاه شستشوی اتوماتیک (در چند مدل مختلف)
 • دستگاه شستشوی دستی، پلیشر غلطکی ( در چند مدل مختلف همراه با موتور و توان های متفاوت)
 • دستگاه شستشوی ریلی ( در یک مدل همراه با توان های مختلف موتور و شرکت سازنده موتور)
 • دستگاه شلاق زن فرش ( استفاده از این نوع دستگاه برای فرشهای قدیمی و دستبافت توصیه نمیشود)
 • دستگاه خشک کن لوله ای درب دار ( در مدل، توان و دور های مختلف )
 • دستگاه خشک کن لوله ای بدون درب ( در مدل، توان و دور های مختلف )
 • خشک کن دیگی یک مدل از خشک کن های فرش می باشند که به دلیل آسیب رساندن به فرش منسوخ شده اند.
 • گرمخانه گازی ( در نوع های اتوماتیک و دستی برای خشک کردن فرش در فصل های برفی و بارانی)
 • دستگاه خاک گیر ( به صورت ضربه ای می باشد و برای فرش های کهنه و قدیمی مناسب نمی باشد)
 • دستگاه تصفیه آب

پیشنهاد: اگر در ابتدا میخواهید با کمترین هزینه شرکت را راه اندازی کنید پیشنهاد ما به شما در تهیه ماشین آلات به شرح ذیل می باشد:

 • برای شستشوی فرش: دستگاه شستشوی دستی، پلیشر یا دستگاه شستشوی ریلی
 • برای آبگیری: آبگیر لوله ای درب دار با 1000 یا 1200 دور در دقیقه
 • گرمخانه گازی

ابتدا این امکانات برای راه اندازی و ابتدای کار شما کافی می باشد تا در آینده با گسترش شرکت ماشین آلات جدید تری خریداری کنید.

مکان مورد نیاز برای قالیشویی

اگر برای تاسیس شرکت قالیشویی در نظر دارید که محل کارخانه را خودتان بسازید حتما با سازنده در میان بگذارید که ساخت سالن برای یک شرکت قالیشویی می باشد. در اینصورت میتوان سالن را بخش بندی کرد که این بخش بندی در آینده سرعت به کار شرکت شما خواهد داد.

اگر نیاز به اجاره ی یک مکان برای شرکت خود دارید باید حد اقل یک سوله ای با متراژ 600 الی 700 متری همراه با برق 3 فاز نیاز دارید. حدود 200 متر برای گرمخانه گازی، 300 متر برای شستشوی و آبگیری و می توانید در سایر قسمتهای محل مورد نظر دفتر کار خود را در نظر داشته باشید. و در کنار آن نیز باید اتاق استراحتی نیز برای پرسنل در نظر بگیرید.

ابتدا سعی کنید دفتر کار خود را در همان شرکت راه اندازی کنید. اما اگر احساس می کنید نیاز به یک دفتر در سطح شهر دارید که هزینه های دفتر در داخل شهر را طبق شهر خود محاسبه و به هزینه های کلی اضافه کنید.

سایر هزینه ها

هزینه های پارت بندی داخل گرمخانه گازی، خودرو های جمع آوری و تحویل فرشها، شماره های تماس. هرچقدر رند تر باشند قیمت آنها بالاتر خواهد شد. هزینه های میز و صندلی ها دفتر کار، اتاق استراحت پرسنل و ... لوازم گرمایشی و سرمایشی دفتر کار.  

پرسنل مورد نیاز برای یک قالیشویی

برای انجام خدمات قالیشویی شما حد اقل به 2 نفر نیرو برای شستشوی فرشها نیاز دارید. حد اقل 2 الی 3 نفر برای پهن و جمع کردن فرشها برای شستشو. 1 نفر برای آبگیری فرشها و 1 نفر نیز برای انتقال فرشهای آبگیری شده به گرمخانه گازی و حد اقل 2 نفر نیرو برای گرمخانه گازی و یک منشی برای دفتر کار و پاسخ به تماس های مشتریان نیاز دارید. این تعداد نیرو برای زمانی می باشد که شما حجم سفارش کارهایتان به به صورت متوسط 500 الی 1000 متر فرش در روز می باشد.
در ابتدای تاسیس شما برای انجام کلیه کارهای شستشو، آبگیری و خشک کردن از 2 الی 3 نیرو استفاده کنید. و همراه با افزایش سفارش ها می توانید نیروهای خود را افزایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمتهای بروز ماشین آلات میتوانید از این لینک برای ارتباط با شرکتهای ماشین سازی قالیشویی استفاده کنید.

قسمت اول مقاله

قسمت دوم مقاله

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

تبلیغات قالیشویی

آموزش‌های نظافت

مشاهده همه آموزش ها